رفتن به محتوای اصلی

تاسیسات ساختمانی شمال

09119306636
شمال سرویس رشت همیشه در خدمت شما عزیزان خواهدبود

شستشوی تانکر آب در رشت از جمله  فعالیت های  گروه فنی مهندسی شمال سرویس می باشد که باعث افزایش کیفیت آب ورودی به ساختمان می شود و در افزایش بهره وری از دستگاه تصفیه آب خانگی تاثیر بسزایی دارد.

نحوه شستشوی مخازن آب

نحوه شستشوی مخازن آب ، شامل تمیز کردن و گندزدائی تانکرهای آب طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) طی سه مرحله صورت می گیرد. این مراحل به منظور گندزدائی تانکرهای آلوده یا استفاده نشده ضروری می باشد. تا بتوانند آب را با کیفیت مطلوب ذخیره و حمل نمایند.

تمیز کردن تانکر


جهت اطمینان از این که آب ذخیره شده در تانکر به وسیله مواد آلوده، گرد و غبار و یا مواد باقی مانده که قبلاً در تانکر نگهداری می گردید آلوده نشود، تانکر باید تمیز گردد. برای این منظور به موارد زیر توجه نمائید.

تخلیه تانکر


شیر خروجی تانکر را باز کرده و هرگونه مایع باقی مانده در تانکر را تخلیه نمائید.اکثر تانکرها دارای شیر خروجی در عقب تانکر می باشند. هنگامی که تانکر در یک سطح شیب دار قرار می گیرد، مایعات می تواند کاملاً تخلیه شود. تانکر های ذخیره دائمی معمولاً به یک شیر تخلیه شستشو مجهز هستند که آب را از کف تانکر تخلیه می نماید. استفاده از این شیر ثابت تخلیه بعد از استفاده از شیرهای خروجی معمولی انجام می گیرد. فرآیند تخلیه مایعات باقی مانده در تانکر های قابل حمل و نقل به شکل و نحوه طراحی تانکر بستگی دارد.

تمیز کردن و برس کشیدن تمام سطوح داخلی تانکر


مخلوطی از دترجنت و آب (پودر لباسشوئی قابل استفاده است) برای تمیز کردن تمام سطوح داخلی تانکر مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام این عمل می توان از یک برس سفت و محکم و یا جریان سریع آب تحت فشار استفاده نمود. برس را به یک میله بلند متصل کنید به طوری که تمیز کردن تانکر را بدون نیاز به وارد شدن به آن تسهیل نماید. تمیز کردن گوشه ها و اتصالات تانکر را با دقت انجام دهید به طوری که حتی مقادیر ناچیزی از مایعات اصلی که توسط تانکر حمل می گردید، در درون تانکر باقی نماند زیرا حتی چند قطره از این مایعات می توان طعم آب را تغییر دهد. به طوری که مردم از آشامیدن آب اجتناب خواهند کرد. شیر خروجی را تا زمانی که تانکر کاملا ًتمیز شود، بازبگذارید و مایعات خروجی از تانکر را جهت دفع طبق موازین ایمنی و بهداشتی جمع آوری نمائید.

شستشوی تمام سطوح داخلی تانکر به منظور حذف کامل باقی مانده دترجنت ها


این کار را می توان به سهولت برای نحوه شستشوی مخازن آب با استفاده از شیلنگ آب دارای فشار زیاد و یا واترجت انجام داد. در صورت عدم دسترسی به آنها می توان تانکر را با آب پر کرد و پس از چند ساعت تانکر را کاملاً تخلیه نمود.

برگشت به بالا